фокусна відстань головна оптична вісь збирає лінза розташована точка зображення знаходиться який

фокусна відстань головна оптична вісь збирає лінза розташована точка зображення знаходиться який


задача 16977

Які головне фокусна відстань і оптична сила лінзи, якщо для отримання зображення предмета в натуральну величину він повинен бути поміщений на відстані 20 см від лінзи?

задача 20410

Кут розбіжності пучка променів, що падають на тонку лінзу від точкового джерела світла, розташованого на головній оптичній осі, після проходження лінзи збільшується в n = 4 рази. Знайдіть оптичну силу лінзи D, якщо джерело знаходиться на відстані d = 1,2 м від лінзи.

задача 20967

Точкове джерело світла знаходиться на головній оптичній осі збиральної лінзи. Коли воно містився в точці А, його зображення знаходилося в точці В, а коли джерело помістили в точку В, його зображення виявилося в точці С (рис. 247). Знаючи, що АВ = 10 см і ВС = 20 см, знайти фокусну відстань лінзи.

задача 22335

Дві тонкі що збирають лінзи розташовані на загальній осі так, що центр однієї лежить у фокусі іншої. На подвійній фокусній відстані від лівої лінзи розташований предмет. Де буде знаходитися його зображення? Яке поперечне збільшення системи? Оптична сила кожної лінзи Ф.

задача 24402

На відстані 15 см від лінзи, що збирає, оптична сила якої дорівнює 10 діоптріям, на оптичній осі перпендикулярно до неї розташований предмет висотою 2 см. Знайти положення і висоту зображення. Зробити креслення.

задача 24988

Висота будівлі на фотографічному поляроїдному знімку h = 7 см. Визначте реальну висоту будівлі H, якщо відомо, що фокусна відстань об'єктива F = 20 см, а апарат при зйомці був розташований на відстані a = 80 м від будівлі.

задача 80105

Слайд розташований на відстані 10,2 см від об'єктива проекційного апарата. Фокусна відстань об'єктива 0,1 м. На якій відстані від об'єктива потрібно помістити екран, щоб отримати на ньому чітке зображення слайда. (запишіть формули для рішення).

Другие предметы