пропускання світла кут струм через
пропускання світла кут струм через
задача 10365
Пучок світла послідовно проходить через два ніколі, площини пропускання яких утворюють між собою кут φ в 40°. Прийняти, що коефіцієнт поглинання k кожного ніколя дорівнює 0,15. Знайти, у скільки разів пучок світла, що виходить з другого ніколя, ослаблений порівняно з пучком, падаючим на перший николь.
задача 11896
На николь падає пучок частково-поляризованого світла. При деякому положенні ніколя інтенсивність світла, що пройшло через нього, стала мінімальною. Коли площину пропускання ніколя повернули на кут β = 45°, інтенсивність світла зросла в k = 1,5 рази. Визначити ступінь поляризації Р світла.
задача 14718
Плоско поляризоване світло падає на призму Ніколя, так що його площина коливань становить певний кут φ0 з площиною пропускання призми. Після того, як на шляху падаючого променя поставили кварцову пластинку товщиною 0,5 мм, інтенсивність світла, що виходить з призми, зменшилася в 2,5 рази. Визначити за цими даними кут φ0. Постійна обертання кварцу дорівнює 30 град/мм, втратами світла на поглинання у ніколі знехтувати.
задача 17034
Два ніколі
задача 18038
Інтенсивність світлового потоку зменшилася в 9 разів в результаті пропускання природного світла через дві призми Ніколя. Визначити кут між головними площинами Ніколя. Втрати енергії, пов'язані з віддзеркаленням світла в кожному Ніколі складають 10%.
задача 18527
На шляху частково поляризованого пучка світла помістили призму Ніколя. При її повороті на кут α = 35° навколо променя з положення, що відповідає максимальному пропусканню світла, інтенсивність світла, що пройшло, зменшилася в п = 1,9 раз. Знайти ступінь поляризації.
задача 18528
На шляху частково поляризованого пучка світла помістили призму Ніколя. При її повороті на кут α = 40° навколо променя з положення, що відповідає максимальному пропусканню світла, інтенсивність світла, що пройшло, зменшилася в п = 2,0 раз. Знайти ступінь поляризації.
задача 18529
На шляху частково поляризованого пучка світла помістили призму Ніколя. При її повороті на кут α = 45° навколо променя з положення, що відповідає максимальному пропусканню світла, інтенсивність світла, що пройшло, зменшилася в п = 2,2 раз. Знайти ступінь поляризації.
задача 18530
На шляху частково поляризованого пучка світла помістили призму Ніколя. При її повороті на кут α = 50° навколо променя з положення, що відповідає максимальному пропусканню світла, інтенсивність світла, що пройшло, зменшилася в п = 2,4 раз. Знайти ступінь поляризації.
задача 18531
На шляху частково поляризованого пучка світла помістили призму Ніколя. При її повороті на кут α = 55° навколо променя з положення, що відповідає максимальному пропусканню світла, інтенсивність світла, що пройшло, зменшилася в п = 2,6 раз. Знайти ступінь поляризації.
задача 18532
На шляху частково поляризованого пучка світла помістили призму Ніколя. При її повороті на кут α = 60° навколо променя з положення, що відповідає максимальному пропусканню світла, інтенсивність світла, що пройшло, зменшилася в п = 2,8 раз. Знайти ступінь поляризації.
задача 18533
На шляху частково поляризованого пучка світла помістили призму Ніколя. При її повороті на кут α = 65° навколо променя з положення, що відповідає максимальному пропусканню світла, інтенсивність світла, що пройшло, зменшилася в п = 3,0 раз. Знайти ступінь поляризації.
задача 18945
На шляху частково поляризованого пучка світла помістили призму Ніколя. При її повороті на кут α = 20° навколо променя з положення, що відповідає максимальному пропусканню світла, інтенсивність світла, що пройшло, зменшилася в п = 1,3 раз. Знайти ступінь поляризації.
задача 18946
На шляху частково поляризованого пучка світла помістили призму Ніколя. При її повороті на кут α = 25° навколо променя з положення, що відповідає максимальному пропусканню світла, інтенсивність світла, що пройшло, зменшилася в п = 1,5 раз. Знайти ступінь поляризації.
задача 18947
На шляху частково поляризованого пучка світла помістили призму Ніколя. При її повороті на кут α = 30° навколо променя з положення, що відповідає максимальному пропусканню світла, інтенсивність світла, що пройшло, зменшилася в п = 1,7 раз. Знайти ступінь поляризації.
задача 21550
Відомо, що коефіцієнт пропускання світла ніколя становить 0,88. У скільки разів зміниться інтенсивність природного світла при проходженні 1) через такий николь? 2) через два послідовно встановлених ніколя, повернутих один до одного своїми площинами пропускання на кут 60°?
задача 21556
Пучок природного світла падає на систему з N = 6 ніколей, площина пропускання кожного з яких повернута на кут 30 ° відносно площини пропускання попереднього ніколя. Яка частина світлового потоку проходить через цю систему?
задача 22212
На николь падає пучок частково поляризованого світла. При деякому положенні ніколя інтенсивність світла, що пройшло через нього, стала мінімальною. Коли площину пропускання ніколя повернули на кут β = 45°, інтенсивність світла зросла в k = 1,5 рази. Визначити ступінь поляризації світла.
задача 22311
Пучок світла послідовно проходить через два ніколі, площини пропускання яких утворюють між собою кут φ = 35°. Беручи, що коефіцієнт поглинання кожного ніколя дорівнює 0,05, знайти, у скільки разів пучок світла, що виходить з другого ніколя, ослаблений в порівнянні з пучком, що падає на перший ніколь.
задача 22403
Два ніколі розташовані так, що кут між їх площинами пропускання становить 45°. Визначити, у скільки разів зменшиться інтенсивність природного світла при його проходженні 1) тільки через перший николь; 2) через обидва ніколі. Коефіцієнт поглинання світла в кожному николі k = 0,02. Втрати на відбите світло не враховувати.
задача 22435
Три нейтральних світлофільтри з коефіцієнтами пропускання 15%, 30% і 50% складені разом один за одним. Знайти загальну оптичну щільність цієї системи світлофільтрів.
задача 22437
У скільки разів зміниться коефіцієнт пропускання розчину, якщо його оптична щільність збільшиться на 0,1?
задача 22996
На шляху частково поляризованого світла, ступінь поляризації якого P = 0,6 поставили аналізатор так, що інтенсивність світла, що пройшло через нього, стала максимальною. У скільки разів зменшиться інтенсивність світла, якщо площину пропускання аналізатора повернути на кут α = 30°.
задача 23712
Промінь світла послідовно проходить через 2 ніколя, площини пропускання яких утворюють кут 40 °. Приймаючи, що коефіцієнт поглинання кожного ніколя дорівнює 0,2, знайти, скільки разів промінь, що виходить з другого ніколю, ослаблений порівняно з променем, що падає на перший ніколь. Світло природне.
задача 24964
При пропущенні через електроліт струму сили I = 1,5 А за t = 5 хв на катоді виділилося m = 137 мг деякого металу. Що це за метал?
задача 26346
У скільки разів зменшиться інтенсивність природного світла після проходження двох ніколей, кожен з яких поглинає 10% падаючого на нього світла, якщо кут між їх площинами пропускання 60°?
задача 60604
Тривале пропускання струму I1 = 1,6 А через дріт призводить до його нагрівання до температури t1 = 65 °С, при струмі I2 = 2,8 А має місце нагрів дроту до температури t2 = 160 °С. Тепловіддача з одиниці поверхні пропорційна різниці температур дроту і повітря. Залежність опору дроту від температури не враховувати. Визначити температуру дроту, якщо через нього тривалий час пропускати струм I3 = 5,5 А. Чи є при цьому небезпека пожежі, якщо вона з'являється при температурі дроту tп = 290 °С?
Другие предметы