опромінюється рентгенівський промінь доза випромінювання потенціал нормальний довжина хвилі світла повітря визначити дорівнює вихід умова знайти роботу

опромінюється рентгенівський промінь доза випромінювання потенціал нормальний довжина хвилі світла повітря визначити дорівнює вихід умова знайти роботу


задача 10740

Газ, вміщений в іонізаційній камері між плоскими пластинами, опромінюється рентгенівськими променями. Визначити щільність струму насичення, якщо іонізатор утворює в кожному кубічному сантиметрі газу n = 4,5·107 пар іонів в секунду. Прийняти, що кожен іон несе на собі елементарний заряд. Відстань між пластинами камери d = 1,5 см.

задача 19569

Відокремлена залізна кулька опромінюється монохроматичним світлом довжиною хвилі 200 нм. До якого максимального потенціалу зарядиться кулька, втрачаючи фотоелектрони? Робота виходу для заліза дорівнює 4,36 еВ.

задача 21062

Атомарний водень опромінюється монохроматичним світлом з довжиною хвилі 97,21 нм. Яка ймовірність виявити протон в одній з крайніх чвертей ящика?

задача 21106

Атомарний водень, що знаходиться в основному стані, опромінюється монохроматичним світлом з довжиною хвилі 103,00 нм і переходить в збуджений стан. Визначити радіус r боровськой орбіти цього збудженого стану.

задача 22456

Відокремлена цинкова кулька опромінюється світлом з довжиною хвилі λ = 200 нм. Визначити: 1) з якою найбільшою швидкістю vm будуть вилітати електрони з кульки ?; 2) до якого максимального потенціалу φm зарядиться кулька, втрачаючи фотоелектрони? Робота виходу для цинку 4 еВ. Зобразіть на малюнку вольтамперну характеристику фотоефекту (ВАХ); покажіть на ВАХ струм насичення Iн і затримуючий потенціал Uз.

задача 22612

З германію з власною провідністю виготовлена пластинка довжиною 10 мм. Платівка знаходиться при температурі 300 К. З одного торця платівка опромінюється світлом. Під дією світла концентрація електронно-діркових пар біля торця збільшилася на 40% від рівноважної. Знайдіть дифузний струм електронів в платівці. Прийняти, що надмірна концентрація з видаленням від освітленого торця зменшується за лінійним законом і на неосвітленій торці виявляється рівною нулю. Рухливості носіїв зарядів: електронів μn = 0,39 м2/(В·с), дірок μp = 0,19 м2/(В·с).

задача 22761

У досвіді Столєтова заряджена негативна цинкова пластинка опромінювалася світлом від вольтової дуги. До якого максимального потенціалу зарядиться цинкова пластинка, якщо вона буде опромінюватися монохроматичним світлом довжиною хвилі λ = 324 нм (ближнє ультрафіолетове світло)? Робота виходу електронів з цинку дорівнює Авих = 3,74 еВ.

задача 23882

Робота виходу електрона з металу А = 2 еВ. Поверхня металу опромінюється фотонами з довжиною хвилі λ = 0,4 мкм. Визначити затримуючу напругу U3 для цього досвіду. Знайти максимальний імпульс, що передається поверхні металу при вильоті кожного електрона (ре). У скільки разів відрізняється цей імпульс від імпульсу, що отримується катодом при падінні на його поверхню фотона (ρф). Рисунком зобразіть вольт-амперну характеристику фотоефекту для пояснення сенсу напруги, що затримує. U3 (затримуючого потенціалу φ3).

задача 24683

Рубідій, цезій і натрій опромінюються світлом із довжиною хвилі λ = 620 нм. Роботи виходу електронів у цих металів дорівнюють 1,53; 1,87 та 2,48 еВ. Визначити максимальну швидкість фотоелектронів.

задача 80404

Прилад, за допомогою якого російський вчений П.М. Лебедєв проводив свої досліди з вимірювання тиску світла, являє собою скляну хрестовину, підвішену на тонкій нитці і поміщену в скляну посудину. На кінцях хрестовини є два легких кружечка з платинової фольги. Один кружечок зачернений, другий залишений блискучим. Направляючи світло на один з кружечків і вимірюючи кут повороту нитки (який вимірюється за відхиленням світлового зайчика від закріпленого на нитки дзеркальця), можна визначити тиск світла. Діаметр кружків дорівнює 5 мм. Відстань від центру кружечка до осі обертання дорівнює 10 мм. Постійна кручення нитки a = 2,2·10–11 Н·м/рад. В одному з дослідів блискучий кружечок (коефіцієнт відбиття r = 0,5) опромінювався випромінюванням потужністю 0,5 Дж/хв. Визначити кут повороту нитки.

задача 80412

Фотокатод з алюмінію опромінюється світлом з довжиною хвилі 200 нм. Робота виходу алюмінію дорівнює 4,2 еВ. Знайти: а) кінетичну енергію найбільш швидких фотоелектронів, б) кінетичну енергію найбільш повільних фотоелектронів; в) затримуючий потенціал; г) червону межу фотоефекту.

Другие предметы