дротяний ток індукція магнітного поля знайти опір

дротяний ток індукція магнітного поля знайти опір


задача 10274

Квадратна дротяна рамка розташована в одній площині з довгим прямим проводом так, що дві її сторони паралельні проводу. По рамці і проводу течуть однакові струми I = 200 А. Визначити силу F, що діє на рамку, якщо найближча до дроту сторона рамки знаходиться від нього на відстані, рівній її довжині.

задача 10330

Дротяний контур площею S = 500 см2 і опором R = 0,1 Ом рівномірно обертається в однорідному магнітному полі (B = 0,5 Тл). Вісь обертання лежить у площині кільця і ??перпендикулярна лініям магнітної індукції. Визначити максимальну потужність Pmax, необхідну для обертання контуру з кутовою швидкістю ω = 50 рад/с.

задача 10588

Визначте опір дротяного каркаса, що має форму куба, якщо він включений в ланцюг між точками А і В. Опір кожного ребра каркаса r = 3 Ом.

задача 10757

Квадратна дротяна рамка розташована в одній площині з довгим прямим проводом так, що дві її сторони паралельні проводу. По рамці і проводу течуть однакові струми силою I = 100 А. Визначити силу, що діє на рамку, якщо найближча до дроту сторона рамки знаходиться від нього на відстані, рівній її довжині.

задача 11426

Квадратна дротяна рамка abcd зі стороною довжини L поміщена в однорідне магнітне поле з індукцією В, перпендикулярною площині рамки. По рамці з постійною швидкістю V ковзає перемичка mn. Визначити різницю потенціалів між точками с і b в той момент, коли перемичка знаходиться посередині рамки. Опір одиниці довжини перемички і проводів дорівнює.

задача 11771

Квадратна дротяна рамка розташована в одній площині з довгим прямим дротом так, що дві її сторони паралельні дроту. По рамці і дроту течуть однакові струми I = 1 кА. Визначити силу F, що діє на рамку, якщо найближча до дроту сторона рамки знаходиться на відстані, рівній її довжині.

задача 12070

Квадратна дротяна рамка зі стороною а і прямий провідник з постійним струмом I лежать в одній площині (рис.). Опір рамки R. Її повернули на 90 ° навколо осі ОО', яка відступає від провідника зі струмом на відстань b. Знайти кількість електрики, що протекла в рамці.

задача 12089

Дротова рамка площею 50 см2 розташована перпендикулярно до магнітного поля, індукція якого змінюється за законом В = 1+е–2t, де В виражається в теслах. Визначити (в мВ) ЕРС в рамці як функцію часу і її величину в момент t = 0,5 с.

задача 12145

Дротове кільце радіусом r = 10 см лежить на столі. Яка кількість електрики Q протече по кільцю, якщо його повернути з одного боку на інший? Опір R кільця дорівнює 1 Ом. Вертикальна складова індукції В магнітного поля Землі дорівнює 50 мкТл.

задача 12259

Однорідне магнітне поле перпендикулярно до площини мідного дротового кільця, що має діаметр D = 2 см і діаметр дроту d = 2 мм. З якою швидкістю ΔВ/Δt має змінюватися в часі магнітне поле, щоб індукційний струм в кільці дорівнював I = 10 А? Питомий електроопір міді ρел = 1,7·10–8 Ом·м.

задача 12262

Дротове кільце діаметра D, що має опір R, поміщено в змінне магнітне поле, перпендикулярне його площині. Магнітна індукція наростає лінійно за час t1 від нуля до значення В і потім лінійно зменшується до нуля за час t2. Яка кількість теплоти виділиться в кільці?

задача 12285

Дротяний контур у вигляді квадрата зі стороною 1 м знаходиться в магнітному полі з індукцією В = 0,1 Тл. Площина контуру перпендикулярна вектору індукції магнітного поля. За час τ = 1 с форму рамки змінюють з квадрата на коло. Визначити ЕРС індукції, що виникає в контурі.

задача 12292

Дротяний контур у вигляді квадратної рамки зі стороною 0,1 м знаходиться в магнітом поле з індукцією. Площина контуру перпендикулярна вектору індукції магнітного поля. Швидкість зміни величини індукції магнітного поля dB/dt = 1 Тл/с. Визначити ЕРС індукції, що виникає в контурі.

задача 12399

Дротяний контур у вигляді кільця радіусом R = 0,2 м знаходиться в магнітному полі зі індукцією B = 0,1 Тл. Кут між нормаллю до поверхні контуру і вектором індукції магнітного поля дорівнює 0. За час τ = 10 с площину контуру повернули на кут π/3. Визначити ЕРС індукції, що виникає в контурі.

задача 12402

Дротяний контур у вигляді рамки знаходиться в магнітному полі з індукцією 0,125 Тл. Площина контуру перпендикулярна вектору індукції магнітного поля. Швидкість зміни величини площі контуру dS/dt = 0,1 м2/с. Визначити ЕРС індукції, що виникає в контурі.

задача 12527

На контакти, що ділять довжину однорідного дротяного кільця у відношенні 1:2, подається деяка постійна напруга U. При цьому в кільці виділяється потужність Р1 = 72 Вт. Яка потужність виділялася б в кільці при тій же напрузі, якби контакти були розташовані по діаметру кільця?

задача 13473

Визначте опір дротяного каркаса, що має форму куба, якщо він включений в ланцюг між точками А и В. Опір кожного ребра каркаса r = 3 Ом.


задача 13513

Визначте індукцію магнітного поля в центрі дротяної квадратної рамки зі стороною а = 15 см, якщо по рамці тече струм I = 5 А.

задача 13519

Визначте магнітну індукцію на осі тонкого дротяного кільця радіусом R = 5 см, по якому тече струм I = 10 А, в точці А, розташованій на відстані d = 10 см від центру кільця.

задача 13520

Визначте магнітну індукцію ВA на осі тонкого дротяного кільця радіусом R = 10 см, в точці, розташованій на відстані d = 20 см від центру кільця, якщо при протіканні струму по кільцю в центрі кільця В = 50 мкТл.

задача 13750

В одній площині з прямолінійним провідником, по якому тече зростаючий з часом струм, знаходиться дротова квадратна рамка. Застосувавши правило Ленца, визначте напрямок виникаючого в рамці індукційного струму.

задача 13781

Дротяна рамка рухається в неоднорідному магнітному полі, силові лінії якого входять в площину аркуша. Площина її залишається перпендикулярною лініям вектора магнітної індукції (див. малюнок). При русі рамки в ній виникає електричний струм. З яким із зазначених на малюнку напрямків може збігатися швидкість рамки? 1) Тільки з А; 2) тільки з Б; 3) тільки з В; 4) З будь-яким із зазначених напрямків. Вкажіть номер правильної відповіді і поясніть її.

задача 14601

Розрахувати індукцію B магнітного поля в центрі дротяної рамки зі струмом I, що має форму квадрата зі стороною а.

задача 15955

По тонкому дротовому кільцю проходить струм. Без зміни сили струму в провіднику, йому надали форму квадрата. У скільки разів змінилася магнітна індукція в центрі контуру?

задача 16198

У площині, розташованій перпендикулярно до прямолінійного провідника, по якому тече спадаючий згодом струм, знаходиться дротяна квадратна рамка. Чи виникає в рамці індукційний струм? Якщо виникає, показати його напрям.

задача 16340

Плоский дротяний виток площею S = 200 см2 і опором R = 2 Ом розташований в магнітному полі, індукція якого зростає за законом B = Сt2 (С = 10 мТл/c2). Визначити силу струму в контурі в момент t = 2 c. Зробити рисунок, де вказати напрямок індукційного струму.

задача 16396

Квадратний дротяний контур зі стороною а = 20 см знаходиться в однорідному магнітному полі (В = 0,2 Тл). Лінії магнітної індукції перпендикулярні площині контуру. Не змінюючи орієнтації контуру, йому надали форму кільця. Визначити заряд Q, що протікає по контуру, якщо його опір R = 1 мОм.

задача 17786

Дротяний куб складений з провідників. Опір R1 кожного провідника, що становить ребро куба, дорівнює 1 Ом. Обчислити опір R цього куба, якщо він включений в електричне коло, як показано на рис. 19.4в.

задача 17827

Дротяна рамка площею S = 255 см2 рівномірно обертається з частотою ν = 600 с–1 в однорідному магнітному полі, індукція якого B = 120 мТл. Вісь обертання лежить в площині рамки і перпендикулярна вектору індукції магнітного поля. Знайдіть максимальний магнітний потік крізь площину рамки і максимальну ЕРС індукції, що виникає в рамці при її обертанні. Побудуйте графіки залежності магнітного потоку і ЕРС індукції від часу.

задача 18073

Дротяна рамка рухається в неоднорідному магнітному полі з силовими лініями, що виходять з площини листа, в разі I зі швидкістю v1, в разі II зі швидкістю v2 (см. рисунок). Площина рамки залишається перпендикулярною лініям магнітної індукції В. У якому випадку виникає струм в рамці: 1) тільки в разі I? 2) тільки в разі II? 3) в обох випадках? 4) ні в одному з випадків?

задача 18077

На малюнку показані два способи обертання дротяної рамки в однорідному магнітному полі, лінії індукції якого йдуть з площини креслення. Обертання відбувається навколо осі

задача 18978

По тонкому дротовому прямокутнику зі сторонами а = 20 см і b = 30 см тече струм I = 1 A. Перпендикулярно площині прямокутника порушено магнітне поле з індукцією В = 0,01 Тл. Знайдіть сили, що розтягують сторони прямокутника.

задача 19544

Тонке дротове кільце поміщено в однорідне магнітне поле в площині, перпендикулярній лініям індукції поля. Електричний опір кільця R = 0,01 Ом, його радіус r = 10 см. Який заряд пройде по кільцю?

задача 19546

Тонке дротове кільце поміщено в однорідне магнітне поле в площині, перпендикулярній лініям індукції поля. Електричний опір кільця R = 0,01 Ом, його радіус r = 10 см. Яка кількість тепла виділиться на цьому опорі, якщо магнітне поле буде вимкнено за законом В = B0exp(–t/τ), где В0 = 0,1 Тл, τ = 1 с.

задача 19552

Магнітний потік через нерухомий дротяний контур з опором R = 0,5 Ом починає збільшуватися за законом, Ф = Ф0[1–ехр(–t/τ)] Вб, де τ = 1 с. Найти количество тепла, выделенное в контуре за первые три секунды после начала изменения потока.

задача 19649

В одній площині з прямолінійним провідником, по якому тече зростаючий з часом струм, знаходиться дротова квадратна рамка. Застосувавши правило Ленца, визначте напрямок виникаючого в рамці індукційного струму.

задача 20073

Визначити індукцію і напруженість магнітного поля в центрі дротяної квадратної рамки зі стороною 20 см, якщо по рамці проходить струм силою 4 А.

задача 20487

Квадратна дротяна рамка зі стороною 10 см знаходиться в однорідному магнітному полі з індукцією 0,5 Тл, перпендикулярному до площини рамки. По рамці, паралельно одній з її сторін, без порушення контакту ковзає з постійною швидкістю 0,1 м/с перемичка, опір якої 1 Ом. Визначити струм через перемичку. Опором рамки знехтувати.

задача 20491

Прямокутна дротова рамка зі стороною 10 см знаходиться в магнітному полі з магнітною індукцією В = 0,01 Тл, перпендикулярному площині рамки. По рамці паралельно одній з її сторін без порушення контакту ковзає з постійною швидкістю 10 м/с перемичка, опір якої 0,5 Ом. Визначити струм через перемичку. Опором рамки знехтувати.

задача 21035

В однорідному магнітному полі з індукцією В = 0,6 Тл знаходиться дротова рамка діаметром d = 10 см, що містить N = 200 витків, площина рамки становить кут j = 30 ° з лініями індукції. Який заряд q потече по рамці при виключенні магнітного поля, якщо опір рамки R = 15 Ом?

задача 21203

По дротяній рамці, що має вигляд правильного шестикутника, тече струм I. При цьому в центрі рамки утворюється магнітне поле з індукцією В0. Знайдіть довжину l дроту, з якої зроблена рамка.

задача 21684

Дротяна рамка площею S = 20 см2 рівномірно обертається з частотою ν = 20 с–1 в однорідному магнітному полі, індукція якого B = 4 мТл. Вісь обертання лежить в площині рамки і перпендикулярна вектору індукції магнітного поля. Знайдіть максимальний магнітний потік крізь площину рамки і максимальну ЕРС індукції, що виникає в рамці при її обертанні. Побудуйте графіки залежності магнітного потоку і ЕРС індукції від часу.

задача 21685

Дротяна рамка площею S = 30 см2 рівномірно обертається з частотою ν = 30 с–1 в однорідному магнітному полі, індукція якого B = 6 мТл. Вісь обертання лежить в площині рамки і перпендикулярна вектору індукції магнітного поля. Знайдіть максимальний магнітний потік крізь площину рамки і максимальну ЕРС індукції, що виникає в рамці при її обертанні. Побудуйте графіки залежності магнітного потоку і ЕРС індукції від часу.

задача 21686

Дротяна рамка площею S = 50 см2 рівномірно обертається з частотою ν = 50 с–1 в однорідному магнітному полі, індукція якого B = 10 мТл. Вісь обертання лежить в площині рамки і перпендикулярна вектору індукції магнітного поля. Знайдіть максимальний магнітний потік крізь площину рамки і максимальну ЕРС індукції, що виникає в рамці при її обертанні. Побудуйте графіки залежності магнітного потоку і ЕРС індукції від часу.

задача 21687

Дротяна рамка площею S = 150 см2 рівномірно обертається з частотою ν = 250 с–1 в однорідному магнітному полі, індукція якого B = 400 мТл. Вісь обертання лежить в площині рамки і перпендикулярна вектору індукції магнітного поля. Знайдіть максимальний магнітний потік крізь площину рамки і максимальну ЕРС індукції, що виникає в рамці при її обертанні. Побудуйте графіки залежності магнітного потоку і ЕРС індукції від часу.

задача 21688

Дротяна рамка площею S = 210 см2 рівномірно обертається з частотою ν = 360 с–1 в однорідному магнітному полі, індукція якого B = 72 мТл. Вісь обертання лежить в площині рамки і перпендикулярна вектору індукції магнітного поля. Знайдіть максимальний магнітний потік крізь площину рамки і максимальну ЕРС індукції, що виникає в рамці при її обертанні. Побудуйте графіки залежності магнітного потоку і ЕРС індукції від часу.

задача 21689

Дротяна рамка площею S = 42 см2 рівномірно обертається з частотою ν = 60 с–1 в однорідному магнітному полі, індукція якого B = 12 мТл. Вісь обертання лежить в площині рамки і перпендикулярна вектору індукції магнітного поля. Знайдіть максимальний магнітний потік крізь площину рамки і максимальну ЕРС індукції, що виникає в рамці при її обертанні. Побудуйте графіки залежності магнітного потоку і ЕРС індукції від часу.

задача 21690

Дротяна рамка площею S = 340 см2 рівномірно обертається з частотою ν = 420 с–1 в однорідному магнітному полі, індукція якого B = 84 мТл. Вісь обертання лежить в площині рамки і перпендикулярна вектору індукції магнітного поля. Знайдіть максимальний магнітний потік крізь площину рамки і максимальну ЕРС індукції, що виникає в рамці при її обертанні. Побудуйте графіки залежності магнітного потоку і ЕРС індукції від часу.

задача 21691

Дротяна рамка площею S = 500 см2 рівномірно обертається з частотою ν = 500 с–1 в однорідному магнітному полі, індукція якого B = 100 мТл. Вісь обертання лежить в площині рамки і перпендикулярна вектору індукції магнітного поля. Знайдіть максимальний магнітний потік крізь площину рамки і максимальну ЕРС індукції, що виникає в рамці при її обертанні. Побудуйте графіки залежності магнітного потоку і ЕРС індукції від часу.

задача 21692

Дротяна рамка площею S = 122 см2 рівномірно обертається з частотою ν = 160 с–1 в однорідному магнітному полі, індукція якого B = 32 мТл. Вісь обертання лежить в площині рамки і перпендикулярна вектору індукції магнітного поля. Знайдіть максимальний магнітний потік крізь площину рамки і максимальну ЕРС індукції, що виникає в рамці при її обертанні. Побудуйте графіки залежності магнітного потоку і ЕРС індукції від часу.

задача 21738

До двох точках дротяного кільця радіально підведені дроти, що з'єднані з вельми віддалених джерелом. Один з контактів закріплений на кільці, а другий рухливий (точка А; див. рис.). Як змінюється напруженість магнітного поля в центрі кільця при переміщенні рухомого контакту по кільцю? Зобразити приблизний графік залежності H(S). Напруга, що підводиться, дорівнює U0; опір кільця в розпрямленому вигляді дорівнює R.

задача 22481

Дротове кільце діаметром d, що має опір R, поміщено в однорідне магнітне поле, перпендикулярне його площині. Магнітна індукція збільшується лінійно за час t1 від нуля до значення В і потім лінійно зменшується до нуля за час t2. Яка кількість теплоти виділиться за цей час в кільці?

задача 22733

Дротове кільце розташоване в вертикальній площині. У центрі кільця знаходиться горизонтальна магнітна стрілка малих розмірів. Стрілка може обертатися навколо вертикальної осі. До двох точках дротяного кільця підведені дроти, які йдуть радіально, з'єднані з джерелом струму (рис. 65). Як повинна розташуватися магнітна стрілка?

задача 22734

Визначити індукцію магнітного поля в центрі дротяної квадратної рамки зі стороною а = 10 см, якщо по рамці проходить струм I = 2 А.

задача 22735

До вершин А і В дротяного ромба ABCD підведені дроти від джерела струму (рис. 68). Амперметр показує 5 А. Гілка АСВ зроблена з дроту, діаметр якого вдвічі більше діаметра дроту ADB (d1 = 2d2). Сторона ромба 0,6 м, кут CAD дорівнює 60°. Знайти магнітну індукцію в центрі ромба.

задача 23813

По дротяній рамці, що має форму правильного шестикутника, йде струм I = 2 А. При цьому в центрі рамки утворюється магнітне поле напруженістю Н = 33 А/м. Знайти довжину L дроту, з якого зроблена рамка.

задача 24967

По жорсткому дротяному кільцю діаметра d = 10 см та перерізу S = 5,0 мм2 тече струм сили I = 5,0 А. Площина кільця перпендикулярна магнітному полю, індукція якого В = 1 Тл. Визначте механічну напругу σ, що виникає у дроті.

задача 26326

Дротяна рамка масою 10 г зі стороною 10 см може обертатися навколо горизонтальної осі, що співпадає з однією з її сторін. Рамка знаходиться в однорідному вертикальному магнітному полі з індукцією 0,1 Тл, При якій мінімальній силі струму в рамці вона буде нерухома і нахилена до горизонту під кутом 45°?

задача 26439

Дротяний контур, що має форму рівностороннього трикутника зі стороною 10 см, поміщений в однорідне магнітне поле з індукцією 0,5 Тл так, що площина контуру складає кут 30° з напрямком поля. У деякий момент часу поле починає поступово зменшуватися і через деякий проміжок часу спадає до нуля. Визначити цей проміжок часу, якщо ЕРС індукції в контурі дорівнює 40 В.

задача 70094

До двох точок дротяного кільця підведені дроти, що йдуть радіально, з'єднані з віддаленим джерелом струму. Радіус кільця R. По радіальних дротах тече струм силою I. Знайти індукцію магнітного поля в центрі кільця.

задача 70252

Дротяна прямокутна рамка зі сторонами 18 і 5 см розташована в однорідному магнітному полі перпендикулярно до ліній магнітної індукції. Визначити індукцію цього поля, якщо при його зникненні 0,015 с в рамці наводиться середня е.р.с. 4,5·10–3 В.

задача 70286

У вертикальне магнітне поле поміщений дротяний круговий контур масою m = 7,86 г і площею S = 144 см2. Контур може обертатися навколо горизонтально розташованої осі, дотичної до контуру і що лежить в площині контуру. Коли по контуру пропустили струм силою I = 5,25 A, площину контуру відхилилася від вертикалі на кут α = 45,0°. Знайдіть величину індукції магнітного поля і магнітний момент контуру.

Другие предметы