закріпити кінець нитки маса вантаж осі коливання пружина горизонтальне період

закріпити кінець нитки маса вантаж осі коливання пружина горизонтальне період


задача 20414

Куля масою m = 10 г, що летить горизонтально зі швидкістю v = 200 м/с, потрапляє в ящик з піском масою М = 2 кг, що покоїться, який лежить на гладкому горизонтальному столі, і застряє в ньому. До протилежної сторони ящика прикріплена пружина жорсткістю k = 2 Н/см (рис. 189), другий кінець якої з'єднаний зі стіною. Швидкість кулі спрямована уздовж осі пружини. Визначити амплітуду коливань ящика.

задача 20428

Шарик, прикріплений до пружини і насаджений на горизонтальну напрямну, здійснює гармонійні коливання. На графіку представлена залежність проекції сили пружності пружини на позитивний напрямок осі ОХ від координати кульки. Чому дорівнює робота сили пружності при зсуві кульки з положення А в положення С?

задача 20437

Шарик, прикріплений до пружини і насаджений на горизонтальну напрямну, здійснює гармонійні коливання. На графіку представлена залежність проекції сили пружності пружини на позитивний напрямок осі ОХ від координати кульки. Чому дорівнює робота сили при переході системи з положення А в положення

задача 21270

Куля масою 12 г потрапляє в брусок масою 300 г, прикріплений до горизонтальної пружині з коефіцієнтом жорсткості 5,2 кН/м, інший кінець якої закріплений нерухомо. Амплітуда коливань бруска після попадання в нього кулі становить 12,4 см. Якою була швидкість кулі, якщо врахувати, що після попадання куля і брусок рухаються разом?

задача 21633

До одного кінця легкої пружини жорсткістю k = 100 Н/м прикріплений масивний вантаж, що лежить на горизонтальній площині, інший кінець пружини закріплений нерухомо (див. малюнок). Коефіцієнт тертя вантажу по площині 0,2. Вантаж зміщують по горизонталі, розтягуючи пружину, потім відпускають з початковою швидкістю, що дорівнює нулю. Вантаж рухається в одному напрямку і потім зупиняється в положенні, в якому пружина вже стиснута. Максимальне збільшення пружини, при якому вантаж рухається таким чином, дорівнює d = 15 см. Знайдіть масу m вантажу.

задача 21944

До ободу блоку з моментом інерції I і радіусом r прикріплена пружина з закріпленим нижнім кінцем (рис. 1.75). Коефіцієнт пружності пружини дорівнює k. Визначте період малих коливань блоку після того, як його вивели з положення рівноваги.

задача 22787

На вертикальній пружині закріплена горизонтальна платформа масою 700 г. Платформу вивели з положення рівноваги і в системі виникли коливання з частотою 5,5 Гц. Записати рівняння коливань, які виникнуть в системі, якщо на платформу покласти вантаж масою 600 г., відвести платформу з положення рівноваги на 6 см і плавно відпустити. Побудувати графік швидкості платформи за час, що дорівнює двом періодам коливань.

задача 24160

Знайдіть період малих коливань математичного маятника масою m і довжиною L, якщо до його грузика прикріплена горизонтальна пружина з коефіцієнтом пружності k (рис. 1.80). Інший кінець пружини прикріплений до нерухомої стіні. У положенні рівноваги пружина не деформована. Масою пружини знехтувати.

задача 24458

Легка нитка перекинута через циліндричний блок радіусом 10 см та масою 0,8 кг із горизонтальною віссю обертання. До кінців нитки прикріпили вантажі з масами 0,5 та 0,4 кг. Нехтуючи тертям в осі блоку, знайти швидкості обертання блоку і руху вантажів через 1 с після початку руху.

Другие предметы