математичний маятник підвішений нитки довжиною період малий коливання прискорення кабіни визначити масу кулі став знайти

математичний маятник підвішений нитки довжиною період малий коливання прискорення кабіни визначити масу кулі став знайти


задача 12836

Кулька, підвішена на довгій нитці, здійснює гармонійні коливання з частотою 2 Гц. Через скільки секунд після початку руху кінетична енергія кульки вперше раз буде дорівнює потенційній, якщо початкова фаза дорівнює 25°?

задача 12837

Кулька, підвішена на довгій нитці, здійснює гармонійні коливання з частотою 2 Гц. Через скільки секунд після початку руху кінетична енергія кульки вперше раз буде дорівнює потенційній, якщо початкова фаза дорівнює 29°?

задача 12838

Кулька, підвішена на довгій нитці, здійснює гармонійні коливання з частотою 2 Гц. Через скільки секунд після початку руху кінетична енергія кульки вперше раз буде дорівнює потенційній, якщо початкова фаза дорівнює 18°?

задача 12839

Кулька, підвішена на довгій нитці, здійснює гармонійні коливання з частотою 3 Гц. Через скільки секунд після початку руху кінетична енергія кульки вперше раз буде дорівнює потенційній, якщо початкова фаза дорівнює 19°?

задача 14701

При якій швидкості поїзда маятник довжиною l = 11 см, підвішений в вагоні, особливо сильно розгойдується, якщо відстань між стиками рейок L = 12,5 м?

задача 14937

Визначте прискорення вільного падіння на Місяці, якщо період математичного маятника довжиною 1,0 м виявився рівним 5,0 с.

задача 15478

Рівняння руху точки дано у вигляді x = 2sin(πt/2+π/4) см. Знайти період коливань Т, максимальну швидкість vmax і максимальне прискорення amax точки.

задача 15925

Тонкий обруч радіусом 40 см підвішений на нитці довжиною 20 см. Визначити частоту коливань такого маятника.

задача 16020

Маятник являє собою невелику кульку, підвішену на легкому стрижні. Для того, щоб маятник міг описати коло у вертикальній площині, йому треба надати швидкість в горизонтальному напрямку не менше 3 м/с. Знайти період малих коливань цього маятника.

задача 16062

Кулька, підвішена на нитці, гойдається у вертикальній площині так, що його прискорення в крайньому і нижньому положеннях рівні по модулю один одному. Знайти кут відхилення нитки в крайньому положенні.

задача 17264

Підвішена на нитці кулька гойдається у вертикальній площині так, що її прискорення а = 4 м/с2. Знайти модуль прискорення кульки в крайньому положенні.

задача 17502

У кабіні літака підвішений маятник. Коли літак летить без прискорення, маятник гойдається з частотою ω0.

задача 17863

До кінців однорідного стержня масою m = 1 кг і довжиною l = 1 м підвішені на нитках дві алюмінієві кулі радіусами R1 = 7,08 см і R2 = 4,46 см з щільністю ρал = 2,7·103 кг/м3. Знайти відстань від лівого кінця стрижня до положення центра ваги системи.

задача 18952

Математичний маятник довжиною l = 50 см підвішений в кабіні літака. Визначте період Т коливань маятника, якщо літак рухається: 1) рівномірно; 2) горизонтально з прискоренням a = 2,5 м/с2.

задача 19249

З яким прискоренням і в якому напрямку повинна рухатися кабіна ліфта, щоб секундний математичний маятник, який знаходиться в ній, за час, що дорівнює 2 хв 30 сек, зробив 100 коливань. Побудувати для цього маятника графік залежності кінетичної енергії коливань від часу, якщо в початковий момент часу маятник вивели з положення рівноваги на 5 см і відпустили. Маса вантажу 0,1 кг.

задача 19472

Кульку масою 200 г, підвішену на нитці довжиною 90 см, відвели від положення рівноваги на 10 см і відпустили, після чого кулька почала здійснювати вільні коливання. За один період кулька втрачає 1% енергії. Знайдіть число коливань, після закінчення яких амплітуда коливань кульки зменшиться в 15 разів. Побудуйте графік убування енергії коливань в інтервалі від нуля до часу релаксації.

задача 19934

Маятник складається з важкої кульки, маса якої m, підвішеної на нитці довжиною l. Визначити енергію, яку має маятник, якщо найбільший кут його відхилення від вертикального положення дорівнює α.

задача 20076

Маятник складається з важкої кулі масою 100 г, підвішеної на нитці довжиною 50 см. Визначити період коливань маятника і енергію, яку він має, якщо найбільший кут його відхилення від положення рівноваги 15°.

задача 20082

Куля, радіус якої 5 см, підвішена на нитці довжиною 10 см. Визначити відносну похибку обчислення періоду коливань такого маятника, якщо прийняти його за математичний маятник довжиною 15 см.

задача 22767

В якості фізичного маятника підвішений за один з кінців тонкий стрижень. a) При якій довжині l стрижня період коливань маятника дорівнює 1 с? б) Чому дорівнює період коливань T при довжині стрижня l = 1 м?

задача 23140

Кулька підвішена за допомогою невагомої нитки довжиною l = 0,8 м і відхилено від положення рівноваги на деякий кут. Знайти період коливань T цього маятника, якщо він буде коливатися в горизонтальному автомобілі, що рухається з прискоренням a = 4 м/с2. Прискорення вільного падіння прийняти g = 10 м/с2.

задача 24715

Визначити повну енергію коливання маятника, що складається з кульки масою 12 кг, підвішеної на нитці довжиною 50 см, якщо амплітуда коливання маятника 5 см. Масою та деформацією нитки знехтувати.

задача 24783

Визначте повну енергію коливання маятника, що складається з кульки масою 500 г, підвішеної на нитці довжиною 50 см, якщо амплітуда коливань маятника 10 см. Масою та деформацією нитки знехтувати.

задача 24906

Математичний маятник (вантаж малих розмірів на легкому підвісі довжини l) перебуває у положенні рівноваги. Визначте, яку швидкість v треба повідомити вантажу, щоб він міг здійснити повний оборот, для двох випадків: вантаж підвішений а) на жорсткому стрижні та б) на нитці.

задача 25053

Тверде тіло є фізичним маятником і може здійснювати коливання у вертикальній площині біля горизонтальної осі, що проходить через точку О на ньому. Визначте: а) положення центру мас С маятника щодо точки O; б) момент інерції маятника J щодо горизонтальної осі, що проходить через точку О; в) період коливань та наведену довжину маятника. Тіло — однорідна куля радіусу R = 20 см, підвішений на невагомій нерозтяжній нитці завдовжки 40 см. Положення точки О — на вільному кінці нитки.

задача 25087

Однорідна кулька підвішена на нитці, довжина якої дорівнює радіусу кульки (l = R = 30 см). Визначити період коливань цієї системи.

задача 26106

Рівняння руху точки дано у вигляді x = 0,2sin((π/2)t + π/4) (м). Знайти період коливань, максимальну швидкість і максимальне прискорення точки.

задача 26420

Маса математичного маятника 10 г, довжина нитки 50 см. Визначити період коливання маятника і енергію, якою він володіє, якщо найбільший кут його відхилення від положення рівноваги 10°.

задача 40161

У вільно падаючій кабіні вільно падає кулька. З яким прискоренням падає кулька щодо кабіни? відносно поверхні Землі?

задача 40545

Кулька, підвішена на довгій нитці, здійснює гармонійні коливання з частотою 3 Гц. Через скільки секунд після початку руху кінетична енергія кульки в перший раз буде дорівнює потенційній, якщо початкова фаза дорівнює 16 градусів?

задача 40793

Кулька, підвішена на нитці, що має довжину l, описує коло у горизонтальній площині. Нитка складає з вертикаллю кут α. Знайти період τ обігу кульки, якщо маятник знаходиться в ліфті, що рухається з постійним прискоренням a < g, спрямованим вниз.

задача 70186

Вантаж масою 200 г підвішений до пружини з коефіцієнтом пружності 1 Н / м. Знайти довжину математичного маятника, що має такий же період коливань, як даний пружинний маятник.

Другие предметы