атом знаходиться орбіта електрона визначити
атом знаходиться орбіта електрона визначити
задача 10420
Обчислити по теорій Бора радіус r2 другої стаціонарної орбіти і швидкість v2 електрона на цій орбіті для атома водню.
задача 10421
Обчислити з теорії Бора радіус другої стаціонарної орбіти і швидкість електрона на цій орбіті для однозарядного іона гелію.
задача 10423
Визначити зміну енергії δЕ електрона в атомі водню при випромінюванні атомом фотона з частотою ν = 6,28•1014 Гц.
задача 10428
Електрон в атомі водню знаходиться на третьому енергетичному рівні. Визначити кінетичну T, потенційну П і повну Е енергію електрона. Відповідь виразити в електрон-вольтах.
задача 10893
Електрон в атомі водню знаходиться на другому енергетичному рівні. Визначити кінетичну Т, потенційну П і повну Е енергію електрона. Відповідь виразити в електрон-вольтах.
задача 10961
Вважаючи, що на кожен атом міді в кристалі припадає по одному вільному електрону, визначити максимальну енергію Емакс електронів при абсолютному нулі.
задача 10962
Визначити частку вільних електронів в металі при абсолютному нулі, енергії яких менше (1/2)Емакс.
задача 11867
Визначити повну енергію атома водню на другій і третій орбіті.
задача 11917
Определить частоту обращения электрона на второй орбите атома водорода.
задача 11918
Визначити потенційну П, кінетичну Т і повну Е енергії електрона, що знаходиться на першій орбіті атома водню.
задача 11921
Вычислить частоты f1 и f2 вращения электрона в атоме водорода на второй и третьей орбитах. Сравнить эти частоты с частотой v излучения при переходе электрона с третьей на вторую орбиту.
задача 11969
Використовуючи векторну модель атома, визначити найменший кут α, який може утворити вектор Ll моменту імпульсу орбітального руху електрона в атомі з напрямком зовнішнього магнітного поля. Електрон в атомі знаходиться в d-стані.
задача 12984
Вільний електрон знаходиться в постійному магнітному полі (B0 = 1 Тл). Визначити частоту ν0 змінного магнітного поля, при якій відбувається резонансне поглинання енергій електроном (g-фактор для вільного електрона дорівнює 2).
задача 14065
Визначте швидкість ν електрона на третій орбіті атома водню.
задача 14067
Визначте частоту f обертання електрона по третій орбіті атома водню в теорії Бора.
задача 14455
У першому наближенні можна вважати, що електрон в атомі водню рухається по круговій орбіті з лінійною швидкістю v. Знайти кутову швидкість ω обертання електрона навколо ядра і його нормальне прискорення an. Вважати радіус орбіти r = 0,5·10–10 м і лінійну швидкість електрона на цій орбіті v = 2,2·106 м/с.
задача 14684
З яким прискоренням рухається електрон по першій орбіті в атомі водню?
задача 15738
Визначте, у скільки разів орбітальний момент імпульсу Ll електрона, що знаходиться в h-стані, більше, ніж для електрона в p-стані.
задача 15739
Електрон в атомі знаходиться в p-стані. Визначте орбітальний момент імпульсу Ll електрона.
задача 15756
Визначте, у скільки разів орбітальний момент імпульсу Ll електрона, що знаходиться в p-стані, більше, ніж для електрона в s-стані.
задача 15758
Електрон в атомі знаходиться в p-стані. Визначте орбітальний момент імпульсу Ll електрона.
задача 15760
Враховуючи принцип заборони Паулі, визначте максимальне число електронів, які можуть перебувати на 10-му енергетичному рівні.
задача 16266
Використовуючи теорію Бора, визначте орбітальний магнітний момент електрона, що рухається по другій орбіті атома водню.
задача 17054
Ядро цинку 30Zn65 захопило електрон з K-оболонки атома (K-захват). Вказати, в ядро якого елемента перетворилося ядро цинку (написати хімічний символ елементу, масове і зарядове число).
задача 18181
Користуючись теорією Бора, визначити для електрона, що знаходиться на першій і другій орбітах в атомі водню, відношення: а) радіусів орбіт (r2/r1); б) відношення магнітного моменту до механічного (Рm/L) для другої орбіти.
задача 18274
Знайти кінетичну енергію електрона, що знаходиться на k-й орбіті атома водню, для k = 1, 2, 3 і ∞?
задача 18837
Атом водню поміщений в зовнішнє магнітне поле з індукцією В = 10 Тл, під кутом α = 30° до орбітального механічного моменту атома L. Визначити енергію взаємодії магнітного моменту з полем, якщо електрон в атомі водню знаходиться в стані з вказаним значенням орбітального квантового числа l = p.
задача 18838
Атом водню поміщений в зовнішнє магнітне поле з індукцією В = 10 Тл, під кутом α = 60° до орбітального механічного моменту атома L. Визначити енергію взаємодії магнітного моменту з полем, якщо електрон в атомі водню знаходиться в стані з вказаним значенням орбітального квантового числа l = p.
задача 18839
Атом водню поміщений в зовнішнє магнітне поле з індукцією В = 10 Тл, під кутом α = 45° до орбітального механічного моменту атома L. Визначити енергію взаємодії магнітного моменту з полем, якщо електрон в атомі водню знаходиться в стані з вказаним значенням орбітального квантового числа l = p.
задача 18840
Атом водню поміщений в зовнішнє магнітне поле з індукцією В = 20 Тл, під кутом α = 30° до орбітального механічного моменту атома L. Визначити енергію взаємодії магнітного моменту з полем, якщо електрон в атомі водню знаходиться в стані з вказаним значенням орбітального квантового числа l = d.
задача 18841
Атом водню поміщений в зовнішнє магнітне поле з індукцією В = 20 Тл, під кутом α = 60° до орбітального механічного моменту атома L. Визначити енергію взаємодії магнітного моменту з полем, якщо електрон в атомі водню знаходиться в стані з вказаним значенням орбітального квантового числа l = d.
задача 18842
Атом водню поміщений в зовнішнє магнітне поле з індукцією В = 20 Тл, під кутом α = 45° до орбітального механічного моменту атома L. Визначити енергію взаємодії магнітного моменту з полем, якщо електрон в атомі водню знаходиться в стані з вказаним значенням орбітального квантового числа l = d.
задача 18843
Атом водню поміщений в зовнішнє магнітне поле з індукцією В = 25 Тл, під кутом α = 30° до орбітального механічного моменту атома L. Визначити енергію взаємодії магнітного моменту з полем, якщо електрон в атомі водню знаходиться в стані з вказаним значенням орбітального квантового числа l = f.
задача 18844
Атом водню поміщений в зовнішнє магнітне поле з індукцією В = 25 Тл, під кутом α = 60° до орбітального механічного моменту атома L. Визначити енергію взаємодії магнітного моменту з полем, якщо електрон в атомі водню знаходиться в стані з вказаним значенням орбітального квантового числа l = f.
задача 18845
Атом водню поміщений в зовнішнє магнітне поле з індукцією В = 25 Тл, під кутом α = 45° до орбітального механічного моменту атома L. Визначити енергію взаємодії магнітного моменту з полем, якщо електрон в атомі водню знаходиться в стані з вказаним значенням орбітального квантового числа l = f.
задача 18846
Атом водню поміщений в зовнішнє магнітне поле з індукцією В = 30 Тл, під кутом α = 30° до орбітального механічного моменту атома L. Визначити енергію взаємодії магнітного моменту з полем, якщо електрон в атомі водню знаходиться в стані з вказаним значенням орбітального квантового числа l = g.
задача 18847
Атом водню поміщений в зовнішнє магнітне поле з індукцією В = 30 Тл, під кутом α = 60° до орбітального механічного моменту атома L. Визначити енергію взаємодії магнітного моменту з полем, якщо електрон в атомі водню знаходиться в стані з вказаним значенням орбітального квантового числа l = g.
задача 18848
Атом водню поміщений в зовнішнє магнітне поле з індукцією В = 30 Тл, під кутом α = 45° до орбітального механічного моменту атома L. Визначити енергію взаємодії магнітного моменту з полем, якщо електрон в атомі водню знаходиться в стані з вказаним значенням орбітального квантового числа l = g.
задача 18849
Атом водню поміщений в зовнішнє магнітне поле з індукцією В = 35 Тл, під кутом α = 30° до орбітального механічного моменту атома L. Визначити енергію взаємодії магнітного моменту з полем, якщо електрон в атомі водню знаходиться в стані з вказаним значенням орбітального квантового числа l = p.
задача 18850
Атом водню поміщений в зовнішнє магнітне поле з індукцією В = 35 Тл, під кутом α = 60° до орбітального механічного моменту атома L. Визначити енергію взаємодії магнітного моменту з полем, якщо електрон в атомі водню знаходиться в стані з вказаним значенням орбітального квантового числа l = p.
задача 18851
Атом водню поміщений в зовнішнє магнітне поле з індукцією В = 35 Тл, під кутом α = 45° до орбітального механічного моменту атома L. Визначити енергію взаємодії магнітного моменту з полем, якщо електрон в атомі водню знаходиться в стані з вказаним значенням орбітального квантового числа l = p.
задача 18852
Атом водню поміщений в зовнішнє магнітне поле з індукцією В = 40 Тл, під кутом α = 30° до орбітального механічного моменту атома L. Визначити енергію взаємодії магнітного моменту з полем, якщо електрон в атомі водню знаходиться в стані з вказаним значенням орбітального квантового числа l = d.
задача 18853
Атом водню поміщений в зовнішнє магнітне поле з індукцією В = 40 Тл, під кутом α = 60° до орбітального механічного моменту атома L. Визначити енергію взаємодії магнітного моменту з полем, якщо електрон в атомі водню знаходиться в стані з вказаним значенням орбітального квантового числа l = d.
задача 18854
Атом водню поміщений в зовнішнє магнітне поле з індукцією В = 40 Тл, під кутом α = 45° до орбітального механічного моменту атома L. Визначити енергію взаємодії магнітного моменту з полем, якщо електрон в атомі водню знаходиться в стані з вказаним значенням орбітального квантового числа l = d.
задача 18855
Атом водню поміщений в зовнішнє магнітне поле з індукцією В = 45 Тл, під кутом α = 30° до орбітального механічного моменту атома L. Визначити енергію взаємодії магнітного моменту з полем, якщо електрон в атомі водню знаходиться в стані з вказаним значенням орбітального квантового числа l = f.
задача 18856
Атом водню поміщений в зовнішнє магнітне поле з індукцією В = 45 Тл, під кутом α = 60° до орбітального механічного моменту атома L. Визначити енергію взаємодії магнітного моменту з полем, якщо електрон в атомі водню знаходиться в стані з вказаним значенням орбітального квантового числа l = f.
задача 18857
Атом водню поміщений в зовнішнє магнітне поле з індукцією В = 45 Тл, під кутом α = 45° до орбітального механічного моменту атома L. Визначити енергію взаємодії магнітного моменту з полем, якщо електрон в атомі водню знаходиться в стані з вказаним значенням орбітального квантового числа l = f.
задача 18858
Атом водню поміщений в зовнішнє магнітне поле з індукцією В = 50 Тл, під кутом α = 30° до орбітального механічного моменту атома L. Визначити енергію взаємодії магнітного моменту з полем, якщо електрон в атомі водню знаходиться в стані з вказаним значенням орбітального квантового числа l = g.
задача 18859
Атом водню поміщений в зовнішнє магнітне поле з індукцією В = 50 Тл, під кутом α = 60° до орбітального механічного моменту атома L. Визначити енергію взаємодії магнітного моменту з полем, якщо електрон в атомі водню знаходиться в стані з вказаним значенням орбітального квантового числа l = g.
задача 18860
Атом водню поміщений в зовнішнє магнітне поле з індукцією В = 50 Тл, під кутом α = 45° до орбітального механічного моменту атома L. Визначити енергію взаємодії магнітного моменту з полем, якщо електрон в атомі водню знаходиться в стані з вказаним значенням орбітального квантового числа l = g.
задача 18861
Атом водню поміщений в зовнішнє магнітне поле з індукцією В = 55 Тл, під кутом α = 30° до орбітального механічного моменту атома L. Визначити енергію взаємодії магнітного моменту з полем, якщо електрон в атомі водню знаходиться в стані з вказаним значенням орбітального квантового числа l = f.
задача 18862
Атом водню поміщений в зовнішнє магнітне поле з індукцією В = 55 Тл, під кутом α = 60° до орбітального механічного моменту атома L. Визначити енергію взаємодії магнітного моменту з полем, якщо електрон в атомі водню знаходиться в стані з вказаним значенням орбітального квантового числа l = f.
задача 18863
Атом водню поміщений в зовнішнє магнітне поле з індукцією В = 55 Тл, під кутом α = 45° до орбітального механічного моменту атома L. Визначити енергію взаємодії магнітного моменту з полем, якщо електрон в атомі водню знаходиться в стані з вказаним значенням орбітального квантового числа l = f.
задача 18864
Атом водню поміщений в зовнішнє магнітне поле з індукцією В = 60 Тл, під кутом α = 30° до орбітального механічного моменту атома L. Визначити енергію взаємодії магнітного моменту з полем, якщо електрон в атомі водню знаходиться в стані з вказаним значенням орбітального квантового числа l = p.
задача 18865
Атом водню поміщений в зовнішнє магнітне поле з індукцією В = 60 Тл, під кутом α = 60° до орбітального механічного моменту атома L. Визначити енергію взаємодії магнітного моменту з полем, якщо електрон в атомі водню знаходиться в стані з вказаним значенням орбітального квантового числа l = p.
задача 18866
Атом водню поміщений в зовнішнє магнітне поле з індукцією В = 60 Тл, під кутом α = 45° до орбітального механічного моменту атома L. Визначити енергію взаємодії магнітного моменту з полем, якщо електрон в атомі водню знаходиться в стані з вказаним значенням орбітального квантового числа l = p.
задача 19363
З огляду на принцип заборони Паулі, визначте максимальне число електронів, які можуть перебувати на 5-му енергетичному рівні.
задача 19364
З огляду на принцип заборони Паулі, визначте максимальне число електронів, які можуть перебувати на 7-му енергетичному рівні.
задача 19365
З огляду на принцип заборони Паулі, визначте максимальне число електронів, які можуть перебувати на 1-му енергетичному рівні.
задача 19366
З огляду на принцип заборони Паулі, визначте максимальне число електронів, які можуть перебувати на 3-му енергетичному рівні.
задача 19367
З огляду на принцип заборони Паулі, визначте максимальне число електронів, які можуть перебувати на 4-му енергетичному рівні.
задача 19368
З огляду на принцип заборони Паулі, визначте максимальне число електронів, які можуть перебувати на 8-му енергетичному рівні.
задача 19369
З огляду на принцип заборони Паулі, визначте максимальне число електронів, які можуть перебувати на 6-му енергетичному рівні.
задача 19370
З огляду на принцип заборони Паулі, визначте максимальне число електронів, які можуть перебувати на 9-му енергетичному рівні.
задача 19999
Знайти частоти обертання електрона на першій орбіті в атомі водню і в іоні Не+.
задача 20525
Фотон ультрафіолетового випромінювання з енергією 16 еВ вибиває електрон з атома водню, що знаходиться в першому збудженому стані. Якою буде швидкість електрона далеко від ядра водню.
задача 21883
Чому дорівнює максимальна енергія електронів в сріблі? Вважати, що на кожен атом припадає по одному вільному електрону.
задача 22118
Використовуючи теорію Бора для атома водню, визначте: 1) радіус 4-й орбіти; 2) швидкість руху електрона по цій орбіті.
задача 22395
Електрон в атомі водню знаходиться в основному стані. Визначити кінетичну T, потенційну П і повну енергії Е електрона. Відповідь виразити в електрон-вольтах.
задача 22441
Щоб встановити належність електрона до даного атому, положення електрона має бути визначено з точністю до 10 нм. Знайдіть невизначеність його швидкості в цьому випадку і порівняйте її зі швидкістю електрона на першій боровській орбіті в атомі водню.
задача 22492
Квант енергії (λ = 108 нм) вибиває електрон з атома водню, що знаходиться в третьому енергетичному стані. Визначити кінетичну енергію (в електрон-вольтах) вибитого електрона.
задача 22605
Використовуючи теорію Бора, обчисліть радіус електрона на першій орбіті і швидкість електрона на ній.
задача 22859
Визначити максимальну енергію і максимальну швидкість електронів в золоті при Т = 0 К, приймаючи, що на кожен атом припадає по одному вільному електрону. Щільність золота ρ = 19,3·103 кг/м3, молярна маса золота М = 197·10–3 кг/моль.
задача 23058
Кінетична енергія електрона в атомі становить величину близько 10 еВ. Оцініть відносну неточність Δv/v, з якою можна визначити швидкість електрона. Прийняти лінійні розміри атома l = 0,12 нм.
задача 23174
Обчислити повну енергію електрона на першій орбіті в атомі водню та в іоні Не+.
задача 23202
Визначити можливі значення проекції моменту імпульсу орбітального руху електрона в атомі на напрямок зовнішнього магнітного поля, якщо електрон знаходиться в d-стані.
задача 23301
Електрон в атомі водню знаходиться в стані d. Визначити модуль орбітального моменту імпульсу електрона та його проекцію на обраний напрямок Z.
задача 23331
Визначити швидкість та частоту обертання електрона на третій орбіті атома водню.
задача 23337
У яких межах мають лежати енергії електронів, щоб за збудження атомів водню ударами цих електронів радіус орбіти електрона збільшився 9 раз? Атом водню перебуває у основному стані.
задача 23374
На скільки відрізняються швидкості електронів на першій орбіті в атомі водню та в іоні Не+?
задача 23378
Визначити кінетичну енергію електрона на першій орбіті в атомі водню. Як вона змінюватиметься зі збільшенням номера орбіти?
задача 23379
Наскільки відрізняються періоди обертання електрона на другій орбіті в іоні Не+ та в атомі водню?
задача 23563
Квант енергії (λ = 1080 нм) вибиває електрон з атома водню, що у третьому енергетичному стані. Визначити кінетичну енергію (в електрон-вольтах) вибитого електрона.
задача 23574
Визначити швидкість та частоту обігу електрона на другій орбіті атома водню.
задача 23594
На якій орбіті швидкість електрона атома водню дорівнює 734 км/с?
задача 23797
Електрон рухається в атомі водню першою боровською орбітою. Приймаючи, що невизначеність швидкості, що допускається, становить 1% від її числового значення, визначити невизначеність координати електрона.
задача 23850
Обчислити середню енергію вільних електронів у металевому натрії при Т = 0 К. Відомо, що 1 м3 натрію містить 2,53·1028 атомів.
задача 23854
Визначити максимальну швидкість Vmax електронів у металі при Т = 0 К, якщо EF = 5 еВ.
задача 23855
Метал перебуває при температурі Т = 0 К. Визначити скільки разів число електронів зі швидкостями Vmax/2 до Vmax більше числа електронів зі швидкостями від 0 до Vmax/2.
задача 23904
Обчислити прискорення, що повідомляється одним електроном іншому, що знаходиться від першого на відстані 1 мм.
задача 24128
Визначте швидкість електрона на найближчій до ядра атома водню орбіті.
задача 24152
Вважаючи, що на кожен атом алюмінію в кристалі припадає по 3 вільні електрони, визначте максимальну енергію електронів при абсолютному нулі (щільність алюмінію ρ = 2,7·10 кг/м3).
задача 25128
Визначити швидкість u1, з якою електрон рухається по першій борівській орбіті атомі водню. У скільки разів швидкість електрона першої орбіті відрізняється від його швидкості третьої орбіті? (r1 = 5,29·10–11 м).
задача 26523
Обчислити повну енергію електрона Е, орбітальний момент імпульсу L і його проекцію на вісь z. Електрон знаходиться в 2р-стані в атомі водню.
задача 70204
Електрон обертається по орбіті радіусом 114 пм. Визначити швидкість електрона, якщо в центрі орбіти ним створюється магнітне поле з індукцією 9 Тл.
задача 90136
Визначити максимальну енергію (в еВ), якою можуть володіти вільні електрони в металі при абсолютному нулі. Прийняти, що на кожен атом металу доводиться по одному електрону. Масове число металу дорівнює 60, а щільність металу дорівнює 8871 кг/м3.
Другие предметы