опускання натяг радіус маса щільність перебувати поверхню вважати однорідною момент сили висота визначити

опускання натяг радіус маса щільність перебувати поверхню вважати однорідною момент сили висота визначити


задача 13112

У циліндрі з площею основи 100 см3 знаходиться повітря. Поршень розташований на висоті 50 см від дна циліндра. На поршень кладуть вантаж масою 50 кг, при цьому він опускається на 10 см. Знайти температуру повітря після опускання поршня, якщо до його опускання тиск дорівнювало 101 кПа, а температура 12 °С.

задача 13145

На однорідний суцільний циліндричний вал радіусом R = 20 см, момент інерції якого J = 0,15 кг·м², намотана легка нитка, до кінця якої прикріплений вантаж масою m = 0,5 кг. До початку обертання барабана висота h вантажу над підлогою становила 2,3 м. Визначте: 1) час опускання вантажу до підлоги; 2) силу натягу нитки; 3) кінетичну енергію вантажу в момент удару об підлогу.

задача 14441

М'яч, кинутий зі швидкістю v0 = 10 м/с під кутом α = 45° до горизонту, вдаряється об стінку, що знаходиться на відстані l = 3 м від місця кидання. Коли відбувається удар м'яча об стінку (при підйомі м'яча або при його опусканні)? На якій висоті h м'яч вдарить об стінку (рахуючи від висоти, з якої кинуто м'яч)? Знайти швидкість v м'яча в момент удару.

Задача 26604

Вантаж 1 масою m1 = 2 кг приводить в рух каток 2 масою m2 = 1 кг. Коефіцієнт тертя кочення δ = 0,01 м. Визначити роботу зовнішніх сил системи при опусканні вантажу 1 на висоту h = 1 м, якщо радіус катка R = 0,1 м.

задача 18963

На суцільний циліндр маси М і радіуса R намотана нитка, до кінця якої прив'язано тіло маси m. Циліндр може обертатися навколо нерухомої горизонтальної осі. Знайдіть залежність від часу кутової швидкості обертання циліндра при опусканні тіла.

задача 19194

Тонка нитка намотана на порожній тонкостінний циліндр масою m = 1 кг. Вільний кінець нитки прикріплений до стелі (рис. 2). Знайти натяг нитки при опусканні циліндра під дією сили тяжіння.

задача 22749

Прозора порожнина обмежена з одного боку площиною, а з іншого - сферичною поверхнею з радіусом кривизни R = 20 см. Визначити оптичну силу лінзи, отриманої при опусканні заповненої повітрям порожнини в воду.

задача 40750

У центрі лави Жуковського стоїть людина і обертається разом з нею з кутовою швидкістю ω1 = 3 с–1. На витягнутих в сторони руках людина тримає гирі масою m = 2 кг кожна. Визначити кутову швидкість обертання лави з людиною ω2 після опускання гирь вниз і роботу А, вчинену при цьому, якщо відстань між гирями змінюється від r1 = 1,4 м до r2 = 0,4 м. Сумарний момент інерції людини і лави J2 = 6 кг·м2.

Другие предметы